Vernisáž: 25.november 2017
Miesto: Nám Š. Moysesa
Trvanie do: 25.november 2017

Pozvánka
EVENT - Tvorivá dielňa k výstave Milana Sokola

Tvorivá dielňa k výstave Milana Sokola

Pozývame Vás na sobotnú tvorivú dielňu k aktuálnej výstave Milan Sokol / Recyklus 2012 – 2017.

Novembrová dielňa pre verejnosť sa začne v sobotu 25. novembra 2017 o 13.00 hod. v Praetoriu na Nám. Š. Moysesa 25 v Banskej Bystrici.


Výstava prezentuje aktuálnu tvorbu Milana Sokola, banskobystrického umelca a pedagóga Katedry výtvarnej kultúry Pedagogickej fakulty UMB, realizovanej pri príležitosti autorovho životného jubilea. Vystrihnuté páskové fragmenty plechovíc prepletá do mozaiky (kvôli ich farebnosti a štruktúrnosti), popierajúc tak čitateľnosť prvotných reklám, aby im vtisol nový význam. Takáto forma materiálu sa pre neho stáva čiastkou – dokumentom – reality, „pixelom“ éry digitálnych záznamov reality. Z nich buduje novú/umelú realitu obrazu dávajúc jej esteticko-kompozičný poriadok. Súčasťou výstavy sú tiež ready-made vo forme mužských kravát komponovaných do foriem ženských šiat poľskej umelkyne Anny Nawrot, ktorej tvorba korešponduje s tvorbou Milana Sokola.


Na tvorivej dielni si návštevníci vyskúšajú prácu s obrazovou mozaikou. Prostredníctvom prepletania, rôznych možností komponovania a skladania jednotlivých pások, vytvorených z použitých reklamných letákov, odborných časopisov ako i textilných stužiek, budú mať možnosť recyklovať a „rozpixlovávať“ určené vizuálne obrazce a súčasne transformovať na nové obrazové formy.


Tvorivá dielňa je súčasťou druhého ročníka festivalu Prvý človek bol umelec 2, ktorý organizuje Stredoslovenská galéria v Banskej Bystrici. Festival prebieha od augusta do decembra 2017 a ponúka široký program v troch historických budovách galérie v centre mesta. Návštevníkov čakajú výstavy vizuálneho umenia, tematizované prednášky, filmové premietania, divadlo, autorské čítania, hudobné workshopy a rozmanité tvorivé dielne.

//////////////////////////////////////////////////

Názov: Tvorivá dielňa k výstave Milan Sokol / Recyklus 2012 - 2017

Usporiadateľ: Stredoslovenská galéria

Miesto konania: Pretórium, Nám. Š. Moysesa 25, Banská Bystrica

Termín: /sobota/ 25. november 2017 o 13.00  - 16.00 hod.              


Tvorivá dielňa je vhodná pre dospelých, študentov a rodiny s deťmi od 5 rokov.

V prípade záujmu sa prosím objednajte vopred na tel. č: 048/4701624, 048/4701615 alebo mailom na [email protected] do piatka 24. 11. 2017 do 12.00 hod.

Kontaktné osoby: Mgr. Jana Gamcová, Mgr. Martina MartincováVstup voľný.


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.

Prihlásenie