Vernisáž: 24.február 2018
Miesto: Nám Š. Moysesa
Trvanie do: 24.február 2018

EVENT - Tvorivá dielňa k výstave Mám rada pozornosť

Tvorivá dielňa k výstave Mám rada pozornosť

Pozývame Vás na sobotnú tvorivú dielňu k výstave MÁM RADA POZORNOSŤ.

Februárová tvorivá dielňa pre verejnosť sa začne v sobotu 24. 2. 2018 o 13.00 hod. v Pretóriu na Nám. Š. Moysesa 25 v Banskej Bystrici.

Výstavný projekt MÁM RADA POZORNOSŤ je výsledkom umeleckého výskumu, ktorý pracuje s priestorom budovy Pretória Stredoslovenskej galérie v Banskej Bystrici. Pretórium – pôvodne renesančná radnica – bolo postavené po roku 1500 a je významnou historicko-architektonickou pamiatkou situovanou v stredovekom hradnom areáli mesta.

Výstava venovaná Pretóriu vychádza z iniciatívy výtvarníčky Lucie Luptákovej, ktorá sa reflexiou tohto priestoru zaoberá už niekoľko rokov a ktorá spoločne s kurátorkou prizvala k participácii na projekte ďalších hostí: Janu Kapelovú, Mateja Gavulu a Oldřicha Morysa. Tvorcovia spoločne reagujú na fyzickú percepciu budovy Pretória, na jej emocionálne prežívanie a symbolickú hodnotu, na otázky individuálnej, kolektívnej, ale aj inštitucionálnej a sociálnej pamäti priestoru. 


Na tvorivej dielni budú návštevníci skúmať prostredníctvom rôznorodých činností architektonický priestor, vizuálnu i historickú stopu budovy Pretória, ako i reagovať na prezentované diela samotných autorov. V rámci výtvarných aktivít pôjde o tlač linorytu  autora Svätopluka Mikytu, ale tiež tvorbu frotáží. Z hľadiska animačných aktivít zase o kontaktné pohybové hry a prácu s priestorom za pomoci lupy, zrkadiel a pod.


////////////////////////////

Názov: Tvorivá dielňa k výstave MÁM RADA POZORNOSŤ

Usporiadateľ: Stredoslovenská galéria

Miesto konania: Pretórium, Nám. Š. Moysesa 25, Banská Bystrica

Termín: /sobota/ 24. 2. 2018 o 13.00 hod.


Trvanie dielne do 16.00 hod.

Tvorivá dielňa je vhodná pre dospelých, študentov a rodiny s deťmi od 8 rokov.

V prípade záujmu sa prosím objednajte vopred na tel. č: 048/4701624, 048/4701615 alebo mailom na [email protected] do piatka 23.2.2018 do 12.00 hod.

Kontaktné osoby: Mgr. Jana Gamcová, Mgr. Martina Martincová


Vstup voľný.


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Prihlásenie