KOMENTOVANÁ PREHLIADKA výstavy s kurátorkou


28. septembra 2021
17:00 hod.
Bethlenov dom

Pozývame na komentovanú prehliadku výstavy Edmund Gwerk – Paralely a Paradoxy s kurátorkou Zsófiou Kiss-Szemán, ktorá návštevníkov prevedie výstavou, porozpráva o procese jej vzniku a podrobnejšie predstaví tvorbu Edmunda Gwerka. 

Repríza výstavy z Galéria mesta Bratislava –  Edmund Gwerk – Paralely a paradoxy, predstavuje 80 autorových vrcholných diel, podáva obraz o celej jeho tvorbe od dvadsiatych do štyridsiatych rokov 20. storočia. Prostredníctvom stovky fotografií a dobových dokumentov sa návštevníčky a návštevníci môžu oboznámiť so životnou dráhou tohto významného predstaviteľa medzivojnového maliarstva na Slovensku, ako aj jeho manželky, významnej literárnej vedkyne Alžbety Göllnerovej-Gwerkovej. Do výstavy sú zaradené aj intervenčné diela Matúša Lányiho a Svätopluka Mikytu reagujúce na tvorbu tohto vynikajúceho Banskoštiavnického umelca.

Nulovú vstupenku si rezervujete online alebo v budovách Stredoslovenskej galérie. Kapacita je obmedzená. Podujatie organizujeme za dodržiavania aktuálnych protipandemických opatrení.

Rezervácia vstupeniek:https://tootoot.fm/cs/events/614853aa40c0380830ac39a0

Vstup voľný.
 
Srdečne pozývame!