Tvorivá dielňa

Tvorivá dielňa

 /  Bethlenov dom

Pozývame Vás na sobotnú tvorivú dielňu k výstave Ako na umenie… spojenú s workshopom Cvičenie s monografiami. 

Novembová tvorivá dielňa pre verejnosť sa začne v sobotu 24. novembra 2018 o 13.00 hod. v Bethlenovom dome na Dolnej 8 v Banskej Bystrici.

Edukatívna výstava Ako na umenie… predstavuje tvorbu súčasných vizuálnych umelcov (Juraj Gábor, Milan Hnat, Eva Hnatová, Marianna Mlynárčiková, Nóra Ružičková a Patrik Ševčík), ktorých väčšina tvorí a pedagogicky pôsobí v Banskej Bystrici. Prezentované umelecké diela na výstave cielene, v rôznych formách a prostredníctvom rôznorodých aktivít, komunikujú priamo s divákom, ktorý sa stáva ich priamym spolutvorcom.

Návštevník bude mať na tvorivej dielni možnosť aktívne reagovať na predstavené diela, či už ide o hodnotenie vystavených obrazov prostredníctvom farebných bodov (dielo autorskej dvojice Evy Hnatovej a Milan Hnata) alebo rytím odkazu do steny (dielo Patrika Ševčíka). 
Súčasťou dielne bude realizácia workshopu Cvičenie s monografiami pod vedením profesionálneho fitness trénera Jakuba Strigáča. V rámci neho Strigáč reaguje na autorskú koncepciu Marianny Mlynárčikovej a Nóry Ružičkovej. Ako cvičebné pomôcky bude pritom využívať monografie umelcov výtvarného umenia, ktoré tým dostanú pod dohľadom trénera iné, praktické využitie. 

//////
Názov: Tvorivá dielňa k výstave Ako na umenie… spojená s workshopom Cvičenie s monografiami
Usporiadateľ: Stredoslovenská galéria
Miesto konania: Bethlenov dom (1. poschodie), Dolná 8, Banská Bystrica
Termín: 24. 11. 2018 o 13.00 – 16.00 hod. (sobota)

Vstup voľný.

Trvanie tvorivej dielne 13.00 – 16.00 hod., workshop Cvičenie s monografiami potrvá 45 minút.

Tvorivá dielňa je vhodná pre dospelých, študentov a rodiny s deťmi od 8 rokov.

V prípade záujmu sa prosím objednajte vopred na tel. č: 048/4701624, 048/4701615 alebo mailom na [email protected] do piatka 23. 11. 2018 do 12.00 hod.
Kontaktné osoby: Mgr. Jana Gamcová, Mgr. Martina Martincová

Realizované v rámci projektu: Galéria ako priestor vzdelávania #2.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.

Pozývame!