Zážitkový program

Zážitkový program

 /  Bethlenov dom

Pozývame Vás na sobotný zážitkový program k výstave Vypovedaní, ktorá predstavuje Rómov v slovenskom výtvarnom umení 19. a 20. storočia. 

Počas tvorivého popoludnia v galérii spoznáte výstavu cez rôznorodé výtvarné, animačné a zvukové hry. Výstavu si prejdeme spolu s ilustrovaným sprievodcom a cez tvorivé aktivity postupne odhalíme diela a témy výstavy. Čakajú nás rôzne zaujímavé hry na pozornosť v dvojiciach alebo skupinách a hry s priraďovaním zvukových asociácií k dielam. Budeme vytvárať asambláže z rôznych materiálov, ako aj veľkú spoločnú koláž pestrej maľby Antona Jaszuscha. 

Výstava Vypovedaní ponúka náčrt spôsobu života Rómov na našom území v 19. a 20. storočí, a to prostredníctvom klasických výtvarných druhov spolu s dokumentačným fotografickým materiálom. Etnikum žijúce na periférii sa stalo častým námetom výtvarníkov, a to najmä vďaka ich pocitu voľnosti a slobody. Motívy zo života Rómov, tradičné povolania a spôsoby obživy, rôzne remeslá, hudobná a duchovná kultúra poslúžili ako námety diel, v ktorých je zachytená prirodzená spiritualita prežitého okamihu. Projekt Východoslovenskej galérie bol premiérovo uvedený v roku 2017. 

////
Názov: Zážitkový program pre rodiny s deťmi k výstave Vypovedaní
Usporiadateľ: Stredoslovenská galéria
Miesto konania: Bethlenov dom, Dolná 8, Banská Bystrica
Termín: 29. jún 2019 13.00 – 16.00 hod. /sobota/

Program je vhodný pre dospelých a rodiny s deťmi od 5 rokov.

V prípade záujmu sa prosím objednajte vopred na tel. č: 048/4701624, 048/4701615, 0917 294 527 alebo mailom na [email protected] do piatku 28. 6. 2019 do 12.00 hod.

Kontaktné osoby: Martina Martincová, Zuzana Medzihorská
Vstupné: 4,- € dospelí / 2,- € deti, žiaci, dôchodcovia / ZŤP zdarma 

Animačný program v rámci projektu Galéria ako priestor vzdelávania #3 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.

Pozývame!