Tvorivo so Špuntami_Obrázky v tme

Tvorivo so Špuntami_Obrázky v tme

 / 

Tentokrát sa zahráme so svetlom a tieňom a vyrobíme si špeciálnu večernú hru! Z dostupných materiálov, ktoré nájdeme doma, si ľahko vyrobíme tienidlá s rôznymi motívmi. Vďaka jednoduchej aktivite prežijete so svojimi najmenšími čas hravo a s umením.

MATERIÁL

Budeme potrebovať:

–        Papierové rolky z toaletného papiera

–        Tvrdší výkres A4

–        Potravinová fólia

–        Disperzné lepidlo

–        Štetec

–        Ceruzka

–        Zväzkovacie gumičky

–        Nožničky

–        Menšia baterka

POSTUP

Ako prvé si môžeme z tvrdšieho výkresu alebo z tenkého kartónu vystrihnúť vzory, ktoré budeme premietať na stenu. Na papier si obkreslíme krúžky z roliek a do nich si nakreslíme rôzne motívy podľa našich preferencií.

Čím tenší papier, tým viac bude prepúšťať svetla. Rôzne hrúbky papierov môžete aj kombinovať a vytvárať všelijaké vzory, možností je nekonečne veľa. Ak máme, môžeme použiť aj dekoračné vzory z penovej hmoty.

Teraz si na rolky obalíme potravinárskou fóliou a upevníme gumičkou. Kto chce, môže sa poistiť aj disperzným lepidlom, ktoré nanesie na rolku, nalepí na ňu fóliu a zafixuje gumičkou.

Ako posledné si disperzným lepidlom nalepíme naše vzory, baterku vložíme do papierovej rolky, zamierime na ľubovoľnú stenu a program na večer máme vybavený.

Veselé tvorenie!