Aktuality

10.jún 2021

POSLEDNÝ TÝŽDEN VÝSTAVY

VÝSTAVA AKO NA UMENIE 3 /portrét a figúra končí už túto nedeľu➔➔➔ 13. 6. o 18:00   Príďte sa pozrieť naživo🧐

9.jún 2021

9. 6. od 17:00 Vila Dominika Skuteckého zatvorená

9. 6. od 17:00 bude Vila Dominika Skuteckého zatvorená pre verejnosť.  O 17:00 začína podujatie Rozhovory o Karvašovi. Ďakujeme za porozumenie.

1.jún 2021

ROZHOVORY O KARVAŠOVI / Prvý diel

V Stredoslovenskej galérii pripravujeme sériu dialógov ROZHOVORY O KARVAŠOVI, ktoré nadväzujú na vznikajúcu monografiu Milana Zvadu s pracovným názvom “∞ tvárí Petra Karvaša”. Prvý diel s názvom “V hniezde” – rozprávanie o rodisku, detstve a mladosti Petra Karvaša, uvedieme v stredu 9.6. 2021 o 17. 00 vo Vile Dominika Skuteckého.

27.máj 2021

3 OTÁZKY PRE… /MILANA HNÁTA

    Ako ďalší v poradí nám odpovedá Milan Hnát, ktorý v súčasnosti pedagogicky pôsobí v Banskej Bystrici ako docent na Fakulta Výtvarných Umení AU v Banskej Bystrici(Katedra maľby). doc. Milan Hnat, akad. maliar, ArtD. (1959) Krátko video si môžete pozrieť TU.

25.máj 2021

PRINÁCHÁDZA MÚZPAS, PLATÍ AKO ZVÝHODNENÁ VSTUPENKA DO 4 MÚZEÍ A GALÉRIE

CEZ LETO – PRINÁCHÁDZA MÚZPAS, PLATÍ AKO ZVÝHODNENÁ VSTUPENKA DO 4 MÚZEÍ A GALÉRIE 🏦🎫 Počas tohtoročnej letnej sezóny sme budú mať návštevníci Banskej Bystrice možnosť využiť MÚZPAS. Práve ten Vám otvorí dvere do Stredoslovenská galéria / Central Slovakian Gallerya 4 múzeí v Banskej Bystrici. Múzeum SNP Stredoslovenské múzeum Poštové múzeum a Slovenské múzeum máp. Za […]

4.máj 2021

3 OTÁZKY PRE… /JÁNA VIAZANIČKU

Ako ďalší v poradí nám odpovedá Ján Viazanička, ktorého výstava KRAJINA STREDU: JÁN VIAZANIČKA je otvorená v Pretóriu (Námestie Štefana Moysesa 25) a predĺžili sme jej dobu trvania do 25. júla. Video si môžete pozrieť TU. 

22.apríl 2021

3 OTÁZKY PRE… /RASTISLAVA PODOBU

Práve dnes na DEŇ ZEME v cykle 3 OTÁZKY PRE…..nazrieme do zákulisia tvorby nášho domáceho umelca Rastislava Podobu. Jeho tvorba je úzko spätá práve s témou krajiny a kultúry lesného prostredia, ktoré rád a často navštevuje. Zaoberá sa tiež charakterom krajiny po stopách ľudí, čo vníma ako podnetný moment pre maľbu, kde procesy v krajine […]

7.apríl 2021

ČO VŠETKO môžete zažiť na výstave – Ako na umenie 3 (portrét a figúra)

  …skúmať, pozorovať, prirovnávať, objavovať, tvoriť, spoznávať cez hravé aktivity nielen diela výtvarného umenia. Prostredníctvom nich tiež uvažovať o sebe samom, ako vyzeráme, čím sa odlišujeme a aký bohatý môže byť náš vnútorný svet zložený z rôzmanitých pocitov a emócií. Po uvoľnení opatrení sa na Vás tešíme v Bethlenovom dome (Dolná 8).   Video: Ivona […]

18.marec 2021

3 OTÁZKY PRE…

V cykle 3 otázky pre…..nazrieme do zákulisia tvorby našich lokálnych autorov. Ako prvý nám povie o svojej práci vizuálny umelec Patrik Ševčík, ktorý sa venuje voľnej tvorbe a grafickému designu. video TU. Ako druhá nám tento týždeň odpovedá umelkyňa, pedagogička a koordinátorka kabinetu rómskeho umenia a kultúry na UMB – Emília Rigová.  vide TU.