WORKSHOP: Interaktívna lopta


25. júna 2024
17:00 hod.
Vila Dominika Skuteckého
Divadlo Štúdio tanca: QUAKE
Divadlo Štúdio tanca sa predstaví s 3 krátkymi predstaveniami vytvorenými tanečníkmi umeleckého súboru! 
 
Termín: utorok 25.6. 2024 o 17.00
Miesto: záhrada vo Vile Dominika Skuteckého, Horná 55
Vstupné: 2,- eurá / osoba
 
👉🏻 Hravé sólo Tibora Trulika túžiace po spolupráci a intergalaktických stretnutiach
Choreografia zdôrazňujúca otvorenosť a spontánnosť prináša posolstvo nádeje pre lepšiu budúcnosť planéty. V tomto duchu budú v spojení s predstavením prebiehať aj pohybové aktivity pre všetky vekové skupiny od štyroch po nekonečno rokov. Tibor tento rok oslávil 20 rokov svojej kariéry profesionálneho tanečníka, počas ktorých niekoľko rokov viedol tanečné kurzy. Na podujatie prinesie to najlepšie zo svetov umenia a tanečnej (neformálnej) pedagogiky.
 
👉🏻 Diego Álvarez Sanóu: Little Stories

Aké sú naše spomienky? Krásne, trápne, smutné, šťastné? Tancujú vo vzduchu ako zvuky, vône a farby, prinášajúc mozaiku emócií a obrazov. Občas nám pamäť zlyháva kvôli chorobám či rôznym traumám, občas si pamätáme aj to, čo by sme chceli zabudnúť.
Tanečník Diego Álvarez Sanóu si v performancii Little Stories pripomína, že život si nepamätáme v poradí. Predstavenie, v ktorom účinkuje celý umelecký súbor DŠT, ponúka divákom výnimočný a akrobatický tanečný zážitok.
 
👉🏻 Jason Yap: Some Bodies Care

V časoch bolesti, zúfalstva a neistoty všetci dúfame, že niekomu na nás skutočne záleží, že sa niekto o nás postará. Ale čo presne je „starostlivosť“? Koľko starostlivosti potrebujeme? Koľko pozornosti je dosť? Some Bodies Care je interaktívne tanečné dielo, ktoré sa zamýšľa nad pojmom starostlivosti a nad tým, ako sme si ako moderná spoločnosť vyložili jej význam, históriu, emóciu. Dielo nám pomôže lepšie preskúmať tajomstvá toho, čo skutočne znamená starať sa.
 
Tešíme sa na vás!
 

Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.