Ani vy neviete kresliť?

Ani vy neviete kresliť?

 /  Bethlenov dom

WORKSHOP PRE DETI A DOSPELÝCH
A PREZENTÁCIA KNIHY
„NAKRESLI SI OVEČKU. O kresbe, ako ju nepoznáte!“
s Danielou Čarnou a Luciou Kotvanovou
utorok 18. 2. 2020 o 17.00
Bethlenov dom, Dolná 8, Banská Bystrica

Máte doma odloženú kresbu z detstva? Kedy ste naposledy kreslili? Aj tieto otázky boli podnetom k vzniku knihy o rôznych podobách kresby, v ktorej sa nedozviete ako správne kresliť, ale zistíte kde sa stretáva svet umenia a každodenného života. Knihu o umení (nielen) pre deti priblížia jej autorky Daniela Čarná a Lucia Kotvanová z bratislavskej Kunsthalle.

Kresbou komunikujú deti, umelci, ale z času na čas aj každý z nás. Niekedy si myslíme, že vedieť kresliť znamená napodobniť to, čo vidíme okolo seba. Kresba má však nekonečne veľa možností. Nemusí byť nakreslená iba ceruzkou na papieri. Žije vlastným životom na okrajoch školských zošitov, na popraskaných múroch, zahmlenom skle v autobuse aj v ateliéri umelca. Kniha pre deti a rodičov prináša tridsaťpäť príbehov kresby v umení aj v mimoumeleckom svete. Vedie k tvorivému vnímaniu každodenného života s možnosťou zasiahnuť do knižky vlastnou kresbou. Len ju otvorte, čítajte a tvorte spolu s nami farebný svet umenia.

V spolupráci s Artforum Banská Bystrica, ktoré pre Vás okrem predaja knižky „Nakresli si ovečku“ pripraví aj ďalšiu pestrú ponuku detskej literatúry.

 

Pre deti od cca 5 rokov.
Rodič je za dieťa zodpovedný.

Vstup voľný.
Tešíme sa na vás!

Foto: Ema Lančaričová