Tvorivé popoludnie v záhrade vily Skuteckých

Tvorivé popoludnie v záhrade vily Skuteckých

 /  Vila Dominika Skuteckého

streda 14. august 2019 od 14 hod.
záhrada Vily Dominika Skuteckého, Horná 55
Banská Bystrica

Pozývame vás na piknik v čarovnej záhrade Skuteckých. Deti čaká kreslenie, Dominikov zábavný kufrík, rôznorodé zmyslové hry a čítanie z Osmijankových rozprávok od Kristy Bendovej. 
Radosť a smiech detí i dospelých vzbudzuje každá zo 64 rozprávok o zvieratkách, princeznách, zázračných krajinách, detektívoch, vtáčikoch… Nestarnúce a aj po vyše štyridsiatich rokoch živé rozprávky vložila do Osmijankovej kapsičky vynikajúca spisovateľka a veľká kamarátka detí Krista Bendová.

od 14.00 hod. Piknik v záhrade Skuteckých 
14.30 – 16.30 hod. Zmyslové hry 
15.00 hod. Čítanie pre deti 
3 rozprávky, cca 45 min.
Čítať bude Janka Mojšo

O 17:00 pozývame na interaktívnu klauniádu pre deti so šaškom Fjodorom, ktorého show je zakaždým jedinečná, plná žonglovania, balansu kadečoho (stoličky na brade) a smiechu. 

Podujatie je súčasťou programu festivalu Festival / Prvý Človek Bol Umelec 4 vo Vile D. Skuteckého, ktorý od augusta do decembra 2019 ponúkne filmové premietania, divadlo, koncert, piknik v unikátnej mestskej záhrade maliara Dominika Skuteckého, autorské čítania, tematickú prednášku a rozmanité tvorivé aktivity pre deti. Ďalší program festivalu bude prebiehať od októbra do decembra v budovách Bethlenovho domu a Pretória.

V prípade nepriaznivého počasia sa koncert a premietanie uskutočnia vo Vile Dominika Skuteckého (s obmedzenou kapacitou). 

Vstup voľný. 

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Foto: Ivana Klepáčová