PREDNÁŠKA REŠTAURÁTORA

PREDNÁŠKA REŠTAURÁTORA

 /  Vila Dominika Skuteckého

Pozývame Vás na prednášku – Dominik Skutecký a banskobystrický Mestský park reštaurátora Slovenskej národnej galérie (Zvolenský zámok) –  Miroslava Slúku, ktorý priblíži zaujímavosti z reštaurovania diela Promenáda v banskobystrickej aleji (1900 – 1910), jedného z najznámejších žánrových obrazov od Dominika Skuteckého.

Dozviete sa niečo viac zo zákulisia procesu reštaurovania novozreštaurovaného diela maliara stredoeurópskeho významu.

Od roku 2018 Stredoslovenská galéria realizovala projekt zameraný na hlbší výskum tvorby umelca a reštaurovanie malieb z galerijnej kolekcie. Od marca 2019 boli v priestoroch Vily Dominika Skuteckého postupne odhaľované všetky zreštaurované obrazy a prezentované výsledky analýz vybraných malieb. Projekt prebiehal v dlhodobej spolupráci so Slovenskou národnou galériouPamiatkovým úradom SR.

Nulovú vstupenku si rezervujete online alebo v budovách Stredoslovenskej galérie. Kapacita je obmedzená. Podujatie organizujeme za dodržiavania aktuálnych protipandemických opatrení.

Rezervácia vstupeniek: 

 

 

Vstup voľný!

Tešíme sa na Vás!

 

Podujatie sa koná v rámci festivalu Prvý človek bol umelec 5, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Projekty reštaurovania a výskumu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Reštaurovanie je realizované vďaka finančnej podpore Banskobystrického samosprávneho kraja.