SPOLU V GALÉRII / Na lavičke v parku

SPOLU V GALÉRII / Na lavičke v parku

 /  Bethlenov dom

Pozývame na workshop pre deti od 5 rokov a ich rodičov 

streda 24. 5. 2023 o 16.00

Bethlenov dom, Dolná 8, Banská Bystrica

Pozývame vás sa zahrať na umelca, ktorý maľuje v prírode!

Skúsime sa vcítiť do umelca, ktorý najradšej tvorí v prírode. Ako umelci budeme hľadať a všímať si v prírode detaily a porozprávame sa, čo všetko môže byť pre umelca dôležité a zaujímavé.

Porozprávame sa aj o ročných obdobiach a prírodných javov. Vyskúšame si hry s prírodninami a cez ďalšie zábavné aktivity zaktivizujeme naše hmatové a sluchové bunky.

Spolu si tak prejdeme zaujímavú výstavu malieb a grafík Umenie Podkarpatskej Rusi – Československá stopa 1919 – 1938, ktorá nám ukazuje umenie a kultúrne súvislosti medzivojnového obdobia 1. ČSR na území bývalej Podkarpatskej Rusi.

SPOLU V GALÉRII je program zážitkových tvorivých dielní k aktuálnym výstavám Stredoslovenskej galérie, ktorý ponúka deťom a ich rodičom (alebo starým rodičom) možnosť kvalitného trávenia spoločného voľného času, a to raz mesačne v priestoroch historických budov galérie v širšom centre mesta.

///////

Workshop je určený pre deti od 5 rokov a ich rodičov alebo starých rodičov.
Kontakt a nahlasovanie: [email protected], 048 470 16 24, 0917 294 527

Rodič alebo dospelý sprievod je za dieťa zodpovedný.
Vstupné: 1,- euro / osoba

Výstava bola realizovaná s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja. Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj.