Tvorivo so Špuntami_Jar vo fľaške

Tvorivo so Špuntami_Jar vo fľaške

 / 
Čo tak si urobiť si jednoduchú kvetinovú senzorickú fľašu, v ktorej si prinesieme vonkajšok dnu a podporíme záujem a potešenie detí o skúmanie divov tohto ročného obdobia? Jarná lúka vo fľaši sa ukáže aj ako vynikajúci východiskový bod pre podnetné rozhovory s najmenšími.
 
MATERIÁL
• Plastovú fľašu (napr. 0,5 litrovú)
• Hrsť čerstvo natrhaných púpav a sedmokrások
• Trblietky a plastové drahokamy (drobné kvetinky, korálky, motýliky alebo flitre)
• Izolačná (elektrická) páska z PVC
Na dekoráciu fľaše:
• Modrý a zelený papier, výkres
• Priehľadná lepiaca páska
• Disperzné lepidlo
 
POSTUP
💐 Najprv sa vydáme na púť do terénu a nazbierame si kvietky, ktorými sa budeme neskôr kochať – púpavy, sedmokrásky, fialky, … Doma z nich odstránime stonky a vložíme ich do fľaše. Bez obáv z nich môžeme prihodiť trblietky a drahokamy, ak sa pre ne rozhodneme. Do fľaše môžete pridať čokoľvek, o čom si myslíte, že zaujme vaše dieťa, napríklad tráva, lístky, pierka, kamienky, piesok atď.
 
🌼 Fľašu naplníme vodou až po vrch a pevne ju uzavrieme. Vrchnák zaistíme izolačnou páskou, aby to malé šikovné prsty nedokázali otvoriť.
 
🌹 Ak chceme ozdobiť fľašu zvonka, jednoducho zabalíme okolo vrchnáku modrý papier a vytvoríme oblohu. Z obyčajného papiera vystrihnite 3 malé obláčiky a prilepíme ich pomocou lepiacej pásky. Na trávnaté dno vystrihneme zo zeleného papiera tenké pásiky a prilepíme disperzným lepidlom. Okolo fľaše môžeme obmotať a prilepiť pás zeleného papiera, poprípade to celé nakoniec oblepiť priesvitnou páskou.
 
 
🌸Fľašou poriadne potrasieme a zabáva začína! Proces výroby môžeme absolvovať s deťmi všetkých vekových kategórií. Prírodné poklady z vonkajšieho sveta okolo nás, ako sú kvety, piesok, bahno, okruhliaky atď., ponúkajú nekonečnú zásobu možností zmyslového prieskumu, ktoré si môžu vychutnať všetky vekové kategórie.
🌊TIP: Senzorické fľaše si môžeme tiež vyrobiť s rôznymi témami (more vo fľaši, 4 ročné obdobia, farby, rôzne akustické materiály,…), poprípade do fliaš pridáme potravinové farbivo a olej, čím dosiahneme nezabudnuteľný vizuálny efekt. Možností máme nekonečne veľa!
 
 
Zábavné tvorenie!