Tvorivo so Špuntami_Kamarátky korytnačky

Tvorivo so Špuntami_Kamarátky korytnačky

 / 

Tentokrát si vyrobíme verné kamarátky korytnačky!
Deti si vyskúšajú prácu s novými materiálmi, precvičia jemnú motoriku a sami si vyrobia hračku, dekoráciu alebo darček.

MATERIÁL
Budeme potrebovať:
– Drevené paličky z nanukov
– Vlnky (dúhové alebo zbytky rôznych farieb)
– Dispezné lepidlo
– Fixku
– Temperové farby (nemusia byť)

POSTUP:
🐢Na jednu korytnačku budeme potrebovať 3 nanukové paličky, ktoré si môžeme pomaľovať temperkou (napríklad zelenou) a necháme na chvíľu vyschnúť. Potom korytnačke fixkou nakreslíme tvár a pazúriky na labkách a zlepíme tri paličky disperzným lepidlom. Zlepený stred môžeme niečím zaťažiť a telíčko korytnačky necháme dobre zaschnúť.

🐢A začíname korytnačke obmotávať pancier. Kúsok (napr. 7 cm) vlnky necháme voľný, aby sme ho mohli na konci uviazať na posledný, a spevníme a začneme obmotávať stred panciera korytnačky. Každú časť môžeme obmotať 2, 3-krát.

🐢Keď máme stred dosť pevný, pokračujeme vo zväčšovaní panciera, paličku po paličke.

🐢Vlnky môžeme striedať, ďalšiu farbu napojíme uzlíkom a pokračujeme v obmotávaní. Fantázii sa medze nekladú, môžete si vyskúšať rôzne farebné kombinácie nanukových paličiek a vlniek a vytvoriť si rodinku korytnačiek, s ktorými sa môžeme hrať alebo ich niekomu darovať. Pekne sa budú vynímať aj zavesené pri okne alebo na stene napr. detskej izby.

🐢Fantázii sa medze nekladú, môžete si vyskúšať rôzne farebné kombinácie nanukových paličiek a vlniek a vytvoriť si rodinku korytnačiek, s ktorými sa môžeme hrať alebo ich niekomu darovať. Pekne sa budú vynímať aj zavesené pri okne alebo na stene napr. detskej izby.

Veselé tvorenie!