10 rokov Maľby

10 rokov Maľby

Výstava so symbolickým podtitulom Výstava desaťročia predstavuje kolekciu 27 víťazných diel, ktorá vzišla z doterajších ročníkov súťaže Maľba – cena Nadácie VÚB pre mladých umelcov. Súťaž vyhlasuje a organizuje Nadácia VÚB, ktorá prvýkrát v Stredoslovenskej galérii predstavuje na komplexnej výstave ocenené diela, ktoré v ostatnej dekáde získali najvyššie uznanie medzinárodnej odbornej poroty.Vodidlom vystavenej kolekcie nie je spoločná téma, ale […]
30. júla 2015 – 13. septembra 2015
Autor

Výstava so symbolickým podtitulom Výstava desaťročia predstavuje kolekciu 27 víťazných diel, ktorá vzišla z doterajších ročníkov súťaže Maľba – cena Nadácie VÚB pre mladých umelcov. Súťaž vyhlasuje a organizuje Nadácia VÚB, ktorá prvýkrát v Stredoslovenskej galérii predstavuje na komplexnej výstave ocenené diela, ktoré v ostatnej dekáde získali najvyššie uznanie medzinárodnej odbornej poroty.
Vodidlom vystavenej kolekcie nie je spoločná téma, ale individuálne témy jednotlivých diel samotných autorov, ktorí tvoria pomyslený „salón“ mladej maľby.

„Okrúhle desiate narodeniny súťaže Maľba považujeme za vhodnú príležitosť obzrieť sa späť a pripomenúť verejnosti ešte raz všetkých doterajších víťazov. Mladé slovenské umenie si bez pochýb zaslúži pozornosť a podporu doma aj v zahraničí. Výstavu 10 rokov Maľby si preto po Banskej Bystrici budú môcť vychutnať návštevníci Bratislavského hradu a začiatkom roka 2016 aj prestížnej Gallerie d´Italia v Miláne,“ uvádza Alexander Resch, generálny riaditeľ VÚB banky.

Nadácia VÚB podporuje súčasné mladé umenie v odboroch maľba a fotografia. Každoročne organizuje súťaž Maľba – Cena Nadácie VÚB za maliarske dielo pre mladých umelcov, určenú pre profesionálnych výtvarníkov do 35 rokov. Jej cieľom je podporiť ich tvorbu, pomôcť pri naštartovaní umeleckej kariéry, ako aj predstaviť súčasné mladé umenie verejnosti.

Viac informácií nájdete na www.malbaroka.sk.

Vstup na výstavu je voľný vďaka Nadácii VÚB. 


Tešíme sa na vašu návštevu!