CE∙ZA∙AR 2015

Stredoslovenská galéria v Banskej Bystrici a Predstavenstvo Slovenskej komory architektov Vás srdečne pozývajú na vernisáž výstavy  CE∙ZA∙AR 2015 XIV. ročník Ceny Slovenskej komory architektov za architektúru  dňa 10. marca 2016 o 17.00 hod. v Bethlenovom dome na Dolnej 8 v Banskej Bystrici. Výstava potrvá do 30. marca 2016.  Po slávnostnom odovzdávaní cien XIV. ročníka CE∙ZA∙AR 2015, ktoré sa […]
10. marca 2016 – 30. marca 2016

Stredoslovenská galéria v Banskej Bystrici 
a Predstavenstvo Slovenskej komory architektov 
Vás srdečne pozývajú na vernisáž výstavy 

CE∙ZA∙AR 2015 
XIV. ročník Ceny Slovenskej komory architektov za architektúru 

dňa 10. marca 2016 o 17.00 hod. v Bethlenovom dome na Dolnej 8 v Banskej Bystrici. Výstava potrvá do 30. marca 2016. 

Po slávnostnom odovzdávaní cien XIV. ročníka CE∙ZA∙AR 2015, ktoré sa konalo 7. októbra 2015 v bratislavskej Starej Tržnici, pokračuje prezentácia všetkých prihlásených diel do súťaže CE∙ZA∙AR 2015 putovnou výstavou vo vybraných mestách Slovenska. Výstava začala vo východoslovenskom kraji, v Prešove a v Košiciach, pokračovala severom Slovenska v Žiline a z Banskej Bystrice ďalej poputuje do Bratislavy a Nitry.

V XIV. ročníku CE∙ZA∙AR bolo spolu 100 prihlásených súťažných diel, z ktorých porota v zložení Marlies Breuss (architektka, Rakúsko), Osamu Okamura (architekt, Česká republika), Roman Rutkowski (architekt, Poľsko), Dušan Buran (kurátor, Slovenská republika), Antonín Novák (architekt, Česká republika), Lukáš Kordík (architekt, Slovenská republika) a Štefan Moravčík (architekt, Slovenská republika), vybrala 18 nominácií a 6 víťazov v šiestich kategóriách (Rodinné domy, Bytové domy, Občianske a priemyselné budovy, Rekonštrukcia a obnova budov, Interiér a Exteriér). Po prvýkrát v histórii CE∙ZA∙AR sa predsedníčkou poroty stala žena, rakúska architektka Marlies Breuss. Okrem šiestich oficiálnych víťazov bola na základe internetového hlasovania Hospodárskych novín udelená aj Cena verejnosti.

Záštitu nad architektonickou súťažou CE∙ZA∙AR 2015 prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, primátor mesta Bratislavy Ivo Nesrovnal a Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky.

Ocenenie CE∙ZA∙AR zdôrazňuje kultúrnu hodnotu architektonických diel, podporuje excelentnosť profesionálnych výkonov architektov, poukazuje na kvalitu budovaného životného prostredia a predovšetkým kultivuje verejné povedomie o architektúre ako takej.

Viac informácií nájdete na www.ce-za-ar.sk.
CE∙ZA∙AR aj na: www.facebook.com/stredoslovenska.galeria/ a www.facebook.com/cenazaarchitekturu
Fotografie k nominovaným dielam sú k dispozícii na stiahnutie na www.ce-za-ar.sk. 

Vyhlasovateľ súťaže:
Slovenská komora architektov, Panská ulica 15, 811 01 Bratislava, tel: +421 2 5443 1254, email: [email protected]www.komarch.sk


Tešíme sa na vašu návštevu!