Brošňa z dejín umenia – UFO Júliusa Kollera

Brošňa z dejín umenia – UFO Júliusa Kollera

 /  Pretórium

Workshop pre deti od 8 rokov a dospelých s galerijnou pedagogičkou Petrou Feriancovou Baldovičovou zo SNG – Galéria Ľ. Fullu v Ružomberku.

Kto je U.F.O. – NAUT a ako by vyzeralo slovenské ufo? Svoje predstavy môžete zhmotniť pri tvorbe malého neidentifikovaného objektu, ktorý keď sa pripne na kabát vyzerá úplne ako brošňa! Inšpirácie dielom Júliusa Kollera využijeme v jednoduchej a dostupnej disciplíne šitého šperku. 

Pracujeme s farebným filcom, lepidlom, ihlou, niťou a korálikmi. Prešívame dejiny umenia na svoj obraz. Pridajte sa k nám! 

SPOLU V GALÉRII je program zážitkových tvorivých dielní k aktuálnym výstavám Stredoslovenskej galérie, ktorý ponúka deťom a ich rodičom (alebo starým rodičom) možnosť kvalitného trávenia spoločného voľného času, a to raz mesačne v priestoroch historických budov galérie v centre mesta.

Workshop je vhodný pre 8+ (aj dospelých).

Vstup voľný.

Prihlasovanie na: [email protected], +421 48 470 16 24

Trvanie workshopu do 18.00 hod.

Vstup do Stredoslovenskej galérie bude možný len pre osoby s kompletným očkovaním, s platným testom, alebo s potvrdením o prekonaní Covid. Pri vstupe si pripravte príslušné potvrdenie.

Ďakujem návštevníkom, že rešpektujete dané nariadenia. 

Realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica. Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj.