„Karvaš – parkourista“

„Karvaš – parkourista“

 /  Vila Dominika Skuteckého

Pozývame na odbornú prednášku o dramatikovi a spisovateľovi Petrovi Karvašovi vo víre kultúrnej politiky dejinných období.

Peter Karvaš (25.4.1920 – 28.11.1999) sa narodil vo vile svojho starého otca, maliara Dominika Skuteckého v Banskej Bystrici. Matka Karola Skutecká bola taktiež maliarka, otec Ferdinand Karvaš obľúbený miestny lekár. Pracovným nástrojom ich jediného syna Petra bolo najmä slovo, ktoré dokázal so zručnosťou ohýbať, poznal jeho silu i váhu. Aj keď väčšinu života prežil Karvaš v Bratislave, zanechal po sebe prozaické a dramatické texty, ktoré o živote v Banskej Bystrici, SNP či období druhej svetovej vojny mnohé vypovedajú.

Prednášku povedie Milan Zvada, dramaturg, divadelný teoretik a prekladateľ.

Nulovú vstupenku si rezervujete online alebo v budovách Stredoslovenskej galérie. Kapacita je obmedzená. Podujatie organizujeme za dodržiavania aktuálnych protipandemických opatrení.

Rezervácia vstupeniek:

Vstup voľný.
 
Srdečne pozývame!

Vstup do Stredoslovenskej galérie bude možný len pre osoby s kompletným očkovaním, s platným testom, alebo s potvrdením o prekonaní Covid. Pri vstupe si pripravte príslušné potvrdenie.

Ďakujem návštevníkom že rešpektujete dané nariadenia. 

 
Podujatie sa koná v rámci festivalu Prvý človek bol umelec 5, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj.