KOMENTOVANÁ PREHLIADKA výstavy s kurátorkou

KOMENTOVANÁ PREHLIADKA výstavy s kurátorkou

 /  Bethlenov dom

Edmund Gwerk – Paralely a Paradoxy

28. 9. o 17:00 hod.

Bethlenov dom, Dolná 8

Pozývame na komentovanú prehliadku výstavy Edmund Gwerk – Paralely a Paradoxy s kurátorkou Zsófiou Kiss-Szemán, ktorá návštevníkov prevedie výstavou, porozpráva o procese jej vzniku a podrobnejšie predstaví tvorbu Edmunda Gwerka. 

Repríza výstavy z Galéria mesta Bratislava –  Edmund Gwerk – Paralely a paradoxy, predstavuje 80 autorových vrcholných diel, podáva obraz o celej jeho tvorbe od dvadsiatych do štyridsiatych rokov 20. storočia. Prostredníctvom stovky fotografií a dobových dokumentov sa návštevníčky a návštevníci môžu oboznámiť so životnou dráhou tohto významného predstaviteľa medzivojnového maliarstva na Slovensku, ako aj jeho manželky, významnej literárnej vedkyne Alžbety Göllnerovej-Gwerkovej. Do výstavy sú zaradené aj intervenčné diela Matúša Lányiho a Svätopluka Mikytu reagujúce na tvorbu tohto vynikajúceho Banskoštiavnického umelca.

Nulovú vstupenku si rezervujete online alebo v budovách Stredoslovenskej galérie. Kapacita je obmedzená. Podujatie organizujeme za dodržiavania aktuálnych protipandemických opatrení.

Rezervácia vstupeniek:

 

 

///////////

 

Názov podujatia: KOMENTOVANÁ PREHLIADKA výstavy s kurátorkou
Edmund Gwerk – Paralely a Paradoxy
Usporiadateľ: Stredoslovenská galéria
Prehliadku povedie: Zsófia Kiss-Szemán
Vystavujúci autor: Edmund Gwerk
Miesto: Bethlenov dom, Dolná 8
Termín: 28. septembra 2021 (utorok) o 17:00 hod.
 
Vstup voľný.
 
Srdečne pozývame!
 
Podujatie sa koná v rámci festivalu Prvý človek bol umelec 5, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Podujatie je realizované v rámci Svetového dňa cestovného ruchu s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja a Dni európskeho kultúrneho dedičstva.