Serpentine Pavilion

Serpentine Pavilion

Verejnosť  /  Bethlenov dom

Prednáška o architektúre s architektom Rastislavom Udžanom

Serpentine Gallery je umelecká galéria v Kensington Gardens, malom záhradnom výseku rozsiahleho Hyde Park v Londýne, ktorá podporuje umenie a všeobecný záujem verejnosti architektonickou “intervenciou” malej dočasnej stavby, čím vytvára  priestor umeleckého stánku počas letných mesiacov s viac ako 20 ročnou tradíciou. Progresívny projekt iniciovaný slávnym kurátorom Hansom Ulrichom Obristom v Londýne sa stal populárnym po celom svete a môže byť inšpiráciou aj pre užívanie záhrady pri Vile Dominika Skuteckého.

Srdečne pozývame!

//

Názov podujatia: Serpentine Pavilion / prednáška o architektúre
Usporiadateľ: Stredoslovenská galéria
Prednášku povedie: Ing. arch. Rastislav Udžan
Miesto: Bethlenov dom, Dolná 8, Banská Bystrica
Termín: 23. novembra 2021 (utorok) o 17:00 hod.
 

Vstup voľný.

Nulovú vstupenku si rezervujete online alebo v budovách Stredoslovenskej galérie. Kapacita je obmedzená. Podujatie organizujeme za dodržiavania aktuálnych protipandemických opatrení.

Vstup do Stredoslovenskej galérie bude možný len pre osoby s kompletným očkovaním. Ďakujeme návštevníkom, že rešpektujete dané nariadenia. 

Podujatie sa koná v rámci festivalu Prvý človek bol umelec 5, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj.