SPOLU V GALÉRII / Obrazy slnkom

SPOLU V GALÉRII / Obrazy slnkom

 /  Vila Dominika Skuteckého

Počuli ste už o kyanotypii? Alebo o obrazoch, ktoré vznikajú pomocou slnečných lúčov? 

Na workshope preskúmame záhradu Vily Dominika Skuteckého a pomocou slnka vytvoríme obrazy, ktoré zachytia rôzne tvary a povrchy prírodnín z nášho okolia. V procese budeme mať možnosť experimentovať a výsledky nás môžu prekvapiť – závisia od počasia a intenzity slnka. 

Kyanotypia je historický fotografický proces, v ktorom sa používa papier s povrchovou úpravou na báze železa. Papier je citlivý na UV svetlo a po pôsobení slnečných lúčov vznikne sýto modrý obraz.

Terézia Števuliaková pracuje ako galerjiná pedagogička v SNG Schaubmarovom mlyne v Pezinku. Vyštudovala architektúru, zaujíma sa o témy umenia a ekológie, komunitného plánovania a rada číta.

SPOLU V GALÉRII je program zážitkových tvorivých dielní k aktuálnym výstavám Stredoslovenskej galérie, ktorý ponúka deťom a ich rodičom (alebo starým rodičom) možnosť kvalitného trávenia spoločného voľného času, a to raz mesačne v priestoroch historických budov galérie v širšom centre mesta.

///

Vstupné 1,- euro / osoba

Kontakt a nahlasovanie: [email protected], 048 470 16 24, 0917 294 527

Workshop je určený pre deti od 7 rokov a dospelý sprievod. 

Príďte stráviť čas s Vašimi deťmi, aktivity sú koncipované ako spoločná tvorivá činnosť detí a dospelých.

 

Realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.

Realizujeme v rámci festivalu Prvý človek bol umelec 6 s podtitulom ZÁHRADA, ktorý pre Vás každoročne pripravujeme a ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj. 

Rodič alebo dospelý sprievod je za dieťa zodpovedný.