Tvorivá dielňa pre celú rodinu SEPTEMBER

Tvorivá dielňa pre celú rodinu SEPTEMBER

 /  Vila Dominika Skuteckého

Pozývame Vás na sobotnú tvorivú dielňu pre celú rodinu k výstave Architekt Alexander Skutecký (1883 – 1944). Je to prvá samostatná výstava úspešného architekta prvej polovice 20. storočia, ktorá predstavuje jeho osobnosť a tvorbu, vrátane jeho nerealizovaných návrhov, napr. súťažných návrhov na Národný dom v Banskej Bystrici v rokoch 1912, 1924 a 1925.

Na tvorivom popoludní v galérii sa zoznámite s rodinou maliara Dominika Skuteckého, ktorá žila vo vile. Zo štyroch detí Dominika Skuteckého boli traja nadanými umelcami rôznych profesií – žiaľ životy všetkých troch boli ukončené zásahom holokaustu. V poradí druhý potomok maliara bol Alexander, ktorý sa stal významným architektom. Návštevníci sa zoznámia s povolaním architekta a vyskúšajú si navrhnúť byt a jeho zariadenie. Používať pri tom budeme kartóny, farebné papiere a rôzne materiály.

O živote Dominika a Alexandra Skuteckého sa dozviete viac aj pri hre, v ktorej si prejdeme ich hlavné životné udalosti. Okrem toho sa môžete zahrať aj so zaujímavými kartovými hrami “Ars et Labor”, v ktorých sa v priamom aj širšom spoločenskom a kultúrnom kontexte dozviete viac o živote a diele Dominika Skuteckého.

Záujemcovia sa budú môcť viac zoznámiť s dielom a životom medzivojnového architekta Alexandra Skuteckého prostredníctvom lektorátu.

////

 

Názov: Tvorivá dielňa pre celú rodinu k výstave Architekt Alexander Skutecký (1883 – 1944)

Usporiadateľ: Stredoslovenská galéria

Miesto konania: Vila Dominika Skuteckého, Horná 55, Banská Bystrica

Termín: 28. september 2019 o 13.00 – 16.00 hod. (sobota)

 

Program je vhodný pre dospelých a rodiny s deťmi od 5 rokov.

V prípade záujmu sa prosím objednajte vopred na tel. č: 048/4701624, 048/4701615, 0917 294 527 alebo mailom na [email protected] do piatku 27. 9. 2019 do 12.00 hod.

Kontaktné osoby: Martina Martincová, Zuzana Medzihorská

Vstupné: 4,- € dospelí / 2,- € deti, žiaci, dôchodcovia / ZŤP zdarma 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umeniaPodujatie je súčasťou projektu Galeria ako priestor vzdelávacia #3.

Realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.

Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj.