Michal Jašek / Dni dobrovoľníkov v Röszke

Michal Jašek / Dni dobrovoľníkov v Röszke

Stredoslovenská galéria, Artforum Banská Bystrica a Jablko.sk Vás srdečne pozývajú na vernisáž výstavy  Michal Jašek  Dni dobrovoľníkov v Röszke  v utorok 2. februára 2016 o 17 h. v Bethlenovom dome na Dolnej 8 v Banskej Bystrici. Výstava potrvá do 14. februára 2016. Mladý fotograf, absolvent Masarykovej univerzity, navštívil spolu s ďalšími brnenskými dobrovoľníkmi maďarskú obec Röszke. Výstava je […]
2. februára 2016 – 14. februára 2016
Autor

Stredoslovenská galéria, Artforum Banská Bystrica a Jablko.sk Vás srdečne pozývajú na vernisáž výstavy 

Michal Jašek 

Dni dobrovoľníkov v Röszke 

v utorok 2. februára 2016 o 17 h. v Bethlenovom dome na Dolnej 8 v Banskej Bystrici. Výstava potrvá do 14. februára 2016.

Mladý fotograf, absolvent Masarykovej univerzity, navštívil spolu s ďalšími brnenskými dobrovoľníkmi maďarskú obec Röszke. Výstava je koncipovaná ako fotoesej, ktorú autor pripravil pre portál Jablko. Verejne sa prvýkrát prezentovala v bratislavskej Starej tržnici počas podujatia Nové ploty v novembri 2015.

„Michal Jašek fotil tých, ktorí sa cez plot v posledných otvorených dňoch ešte prešmykli a tých, ktorí im pomáhali. Svojou jemnou, fotografickou reportážou vysvetlil, ako funguje život dobrovoľníkov a ľudí, ktorí sú na ich pomoc odkázaní vo chvíli, keď za sa nemôžu oprieť nielen o starostlivosť a pochopenie oficiálnych orgánov štátu. Jeho komentovaná fotoesej je zážitkom človeka, sociológa a fotografa, ktorému spätne dochádza, že udalosti z maďarsko-srbskej hranici sa môžu raz stať súčasťou našich dejín.“ uviedla Tímea Beck z portálu Jablko.sk.

Súčasťou vernisáže bude aj diskusia s fotografom Michalom Jašekom a občianskou aktivistkou Vierou Dubačovou, ktorá pravidelne chodí na hranice pomáhať.

Výstava je súčasťou projektu Spoločne pre ľudí na úteku, ktorý realizuje organizácia Animus Apertus. Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z fondu Pomoc deťom v utečeneckej kríze.
Partneri podujatia: Artforum Banská Bystrica, Stredoslovenská galéria, Jablko.sk.

Vstup na výstavu a vernisáž je voľný.

 

Tešíme sa na Vašu návštevu!