Koncert  Erik Sikora – Džumelec

Koncert Erik Sikora – Džumelec

 /  Vila Dominika Skuteckého

V rámci festivalu Prvý človek bol umelec 6_ZÁHRADA a Dní mesta Banská Bystrica, pozývame na nezabudnuteľný koncert  Erika Sikora 

18. 6. 2022 /SOBOTA o 16:00, záhrada Vily Dominika Skuteckého, Horná 55

Džumelec tvorí detské pesničky ako dokumentárnu tvorbu príbehov, výmyslov a slovosledov svojich detí. Hrá na gitare ako pri ohni a do toho používa počítač ako opakovacieho papagája. Občas sa koncerty zvrhnú na hudobné a textárske workshopy, vymýšľa deťom pesničky na počkanie o čom chcú. Plné nerýmov, džavotu a džadžaizmu.

Erik Sikora vyštudoval Akadémiu výtvarných umení v Prahe v intermediálnych ateliéroch, opakovane bol nominovaný na Cenu Oskára Čepana. Učí na košickej strednej filmovej škole. Svoje vizuálne umenie prepája s performance a youtuberstvom, koncerty kombinuje s výstavami či pechakuchovskými prednáškami.

Nepovažuje sa za folkového pesničkára. Piesne vidí len ako jedno z médií na vyjadrenie myšlienky. Vydal album s názvom „Dakus“ pre dospelých a album „Jeleň Zeleň“ pre deti. Do svojej hudby sa vraj snaží prepašovať návykovú látku popeín. A darí sa mu to.

Vstupné 2 eura. Deti do 6 rokov VSTUP VOĽNÝ. 

Tešíme sa na Vás všetkých!

 

PS: V prípade nepriaznivého počasie bude vystúpenie preložené do interiéru vily s obmedzenou kapacitou.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj.