Špunti v galérii

Špunti v galérii

 /  Bethlenov dom

Zážitkový program pre najmenších Špunti v galérii, s ktorým sme začali v lete v záhrade vily Skuteckých, pokračuje aj v zime a to v historickej budove Stredoslovenskej galérie na Dolnej 8.

Na špuntíkov tentokrát čakajú rozmanité tvorivé hry spojené s kreslením, lepením, trhaním, modelovaním či strihaním. Zahráme sa s farbami, tvarmi, líniami, machuľami či bodmi, ktoré často umelci na obrazoch používajú. Budeme vychádzať z prebiehajúcej edukatívnej výstavy Ako na umenie…2 (krajina a príroda), na ktorej budeme skúmať, čo všetko sa nachádza v prírode, ako sa mení počas ročných období, kto v nej žije, ako sa o ňu starať, aby bola krajšia a zdravšia. Hmatom, čuchom, sluchom a zrakom spoznáme veci a prostredie okolo nás. Deti si budú môcť rozvíjať jemnú motoriku, výtvarné zručnosti, tvorivosť, koncentráciu a sebavyjadrenia.

Program je vedený galerijnými pedagogičkami a oživujeme ho i o pohybové a hudobné workshopy s profesionálnymi externými lektormi.

Stretnutia mávame utorky a stredy o 9,30 – 10,15 hod. v priestoroch galérie na Dolnej 8 (Bethlenov dom) v Banskej Bystrici. Každý týždeň je iná téma, takže utorok aj stredu budeme robiť to isté.

Rozhodli sme sa usporiadavať radšej dve skupiny za týždeň, tak aby v jednej skupine bolo max. 10 detí. Preto sa prosím na jednotlivé termíny nahlasujte aspoň 3 dni vopred na [email protected] alebo 048/470 16 24. Vstupné pre 1 dieťa v sprievode dospelej osoby je ako predtým 2,- eurá.

 

Tešíme sa na Vašu návštevu!