FESTIVAL / Deti v záhrade

FESTIVAL / Deti v záhrade

 /  Vila Dominika Skuteckého
V sobotu pozývame malých aj veľkých do záhrady Skuteckého, kde vás čaká bohatý program s piknikom a knižkami! Festival vo Vile Dominika Skuteckého zakončíme divadelným predstavením, čítaním pre deti a koncertom.
 
PROGRAM / 10. júna 2023:
 
• 16:00 BÁBKOVÉ DIVADLO: O čertovi Kolofónovi.
Marionetová dobrodružná komédia Divadla Morgonrock pre malých aj veľkých divákov.
Predstavenie je potešením pre všetkých divákov. Mix čertovských rozprávok, ľudových rozprávok, popkultúry, divokého západu a romantických komédií je receptom na neopakovateľnú zábavy v spoločnosti klasických marionetových bábok. Hlavný hrdina čert Kolofón to má náročné, život nie je len v pekle z kotla vylizovať a jeho príbeh oneskoreného dospievania začína, keď ho pošle Lucifer na zem, aby priniesol aspoň dve neposlušné deti. Dej dostane spád, keď Kolofón stretne hyperaktívne deti fičiace si na bio strave Janka a Marienku, ktorí sa rozhodnú, že z neho spravia poriadneho čerta. Hra poteší dynamickými gagmi tých najmenších, a množstvom vtipov a narážok aj ich rodičov.
Predstavenie malo premiéru v roku 2015 a odvtedy sa dočkalo už viac ako 200repríz na festivaloch a podujatiach po celom Slovensku vrátane podujatí ako Pohoda, Kremnické gagy či Dotyky a spojenia Martin a príbeh o Kolofónovi dokonca vyšiel v roku 2017 v rozšírenom knižnom vydaní.
 
50 min, vhodné pre deti od 3 rokov
Scenár, réžia, účinkujú: Peter Gärtner
Dramaturgia: Dana Galová
Hudba a hudobná interpretácia: Radovan Hrbek
/
• 16:00 – 19:00 PIKNIK A LITERATÚRA:
„Talianske“ literárne ochutnávky z Artforum Banská Bystrica. Pre malých aj veľkých čitateľov.
/
• 17:00 ČÍTANIE: Bella Venezia / Krásna Benátčanka.
Klasický príbeh z knihy Talianske rozprávky (Fiabe italiane) od Itala Calvina vydanej v roku 1956 prečíta Janka Mojšová.
/
• 19:00 KONCERT: Maya Gal Hanna.
Medzigeneračný koncert detsko-dospeláckej kapely z Banskej Bystrice.
//
 
Celý festival bude prebiehať v areáli Vily Dominika Skuteckého. Témou 7. ročníka festivalu Prvý človek bol umelec je BELLA VENEZIA / Krásne Benátky. Návštevníkom ponúkneme zažiť si Benátky v Banskej Bystrici a pripomenúť si benátske obdobie života a tvorby maliara Dominika Skuteckého.
Festival nadväzuje na predošlé divácky úspešné ročníky, ktoré organizovala Stredoslovenská galéria ako platformu pre kontakt širšej verejnosti v meste Banská Bystrica s vizuálnym umením a jeho presahmi do tematiky pamiatok, architektúry, environmentálnych tém, ale aj literatúry, divadla, filmu, či hudby.
 
VSTUP VOĽNÝ
 
Festival je organizovaný s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica v spolupráci so Stredoslovenskou galériou.
Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj.
 
foto: Natália Zajačiková