Prvý človek bol umelec 3 vo Vile D. Skuteckého

Prvý človek bol umelec 3 vo Vile D. Skuteckého

 /  Vila Dominika Skuteckého

Festivalový program vo Vile Dominika Skuteckého od augusta do novembra 2018 ponúka filmy, divadlo, koncert a workshop v záhrade, autorské čítania a nové obrazy v expozícii. Ďalší program festivalu prebieha v budovách Bethlenovho domu a Pretória.

Vstup na všetky podujatia je voľný. Vždy 30 min. pred podujatím zľavnené vstupné do Stálej expozície Dominika Skuteckého – len 0,50 eur!

PROGRAM na stiahnutie

 

KONCERT V ZÁHRADE

16. 8. o 18.30 hod.

Trio Szabó/Turcerová/Fiala

Zoskupenie mladých talentovaných muzikantov v zložení: Štefan Szabó (gitara), Michaela Turcerová (alt saxofón) a Ján Fiala (bicie nástroje, vibrafón) predstaví vlastné autorské kompozície a diela súčasných skladateľov alebo menej známych jazzových štandardov. Viac info o koncerte nájdete tu.

 

FILM V ZÁHRADE

16. 8. o 20.15 hod.

Štvorec (dráma, SE/DE/FR/DK, 2017, 142 min., r. Ruben Östlund)

Konceptuálna tragikomédia skúma egoistický charakter i povýšenecké pokrytectvo súčasných západných spoločností, ktoré čelia zmätku jazykov, symbolov a hodnôt.

 

PIKNIK

23. 8. od 14.00 hod.

Piknik a hry v záhrade Skuteckých

Spravte si piknik v unikátnej záhrade rodiny Skuteckých a zahrajte si obľúbené edukačné hry v stálej expozícii maliara. Najmenších čaká Dominikov zábavný kufrík a potom rozprávka.

 

DIVADLO

23. 8. o 17.00 hod.

Odivo – Divočiny

Čarovná rozprávka bez slov a so živou hudbou (vibrafón, bicie, bongo, gitara) o obyčajnom Maxovi s neobyčajnou fantáziou. Rozprávka nielen pre deti (ideálne od 5 rokov) od divadelného zoskupenia Odivo získala Cenu za bábky zvierat na medzinárodnom festivale Mateřinka v Liberci. 

 

FILM V ZÁHRADE

23. 8. o 20.15 hod.

Gauguin (dráma, FR, 2017, 102 min., r. Edouard Deluc)

Výpravná a zároveň meditatívna sonda do duše vášnivého a komplikovaného výtvarného génia Paula Gauguina, ktorej dominuje strhujúci výkon Vincenta Cassela.

 

FILMY V ZÁHRADE

30. 8. o 20.15 hod.

Best of Fest Anča 2018

Výber najlepších animovaných filmov z 11. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Fest Anča, ktorý je zameraný na „animáky“ predovšetkým pre dospelého diváka.

 

WORKSHOP – TANEC

1.9. o 15.00 hod.

KONTAKT

Tanečný workshop kontaktnej improvizácie, v ktorej najmenej dvaja tancujúci udržiavajú fyzický kontakt dotykom. Hra s prenášaním váhy. Workshopom, určeným nielen pre rodičov s deťmi, budú sprevádzať choreografka Katarína Rampáčková a violončelistka Milena Hrušovská. Príďte v pohodlnom oblečení.

Prosím nahláste sa vopred na [email protected].

 

VERNISÁŽ

11. 9. o 17.00 hod.

Dominik Skutecký – Neznáme portréty II.

Výstava dočasne zapožičaných malieb zo súkromných zbierok, ktoré obohatia do konca decembra 2018 stálu expozíciu umelca. V nadväznosti na minuloročnú prezentáciu portrétov odhalíme nové objavy. 

 

LITERATÚRA

26. 9. o 17.00 hod.

Anasoft litera 2018

Richard Pupala: Čierny zošit

Autorské čítanie finalistu ceny Anasoft litera 2018 za najlepšiu prozaickú knihu vydanú v uplynulom roku, ktoré organizujeme spolu s Anasoft litera tradične na jeseň vo Vile Dominika Skuteckého.

 

FILM

16. 10. o 18.00 hod.

Iné vízie SK
Súťaž a kurátorský výber Iné vízie SK sa venuje sprístupňovaniu a otvorenejšiemu prijímaniu súčasnej slovenskej audiovizuálnej tvorby na pomedzí výtvarného umenia, videoartu a animácie.

 

LITERATÚRA

24. 10. o 17.00 hod.

Anasoft litera 2018

Mária Modrovich: Flešbek

Autorské čítanie finalistky ceny Anasoft litera 2018 za najlepšiu prozaickú knihu vydanú v uplynulom roku.

 

LITERATÚRA

21. 11. o 17.00 hod.

Anasoft litera 2018

Vanda Rozenbergová: Muž z jamy a deti z lásky

Autorské čítanie finalistky ceny Anasoft litera 2018 za najlepšiu prozaickú knihu vydanú v uplynulom roku.

 

////

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.

 

Partneri:

Anasoft litera 

Artforum Banská Bystrica

Iné vízie SK

Kino v bazéne

Literárna bašta 

 

Tešíme sa na Vás!